ad. dr hab. Aleksander Szebesczyk

Aleksander Szebesczyk jest waltornistą orkiestry symfonicznej Filharmonii Narodowej. Naukę gry na rogu rozpoczął w wieku 11 lat w rodzinnym Wrocławiu. Studia ukończył w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W roku 1991 został stypendystą fundacji Yamaha. Grę na rogu doskonalił pod okiem takich wybitnych instrumentalistów i wirtuozów jak: Jan Jeżewski, Zdenek Tylsar i Herman Baumann.

W wieku dwudziestu lat rozpoczął pracę w orkiestrze Filharmonii Narodowej, gdzie wkrótce otrzymał stanowisko pierwszego waltornisty i solisty. Z zespołem tym dokonał wielu nagrań muzyki symfonicznej, a także brał udział w licznych tournée koncertowych. Jest także zapraszany do współpracy z wieloma czołowymi orkiestrami i zespołami muzycznymi takimi jak: Sinfonia Varsovia, Concerto Avenna, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej i innymi.

Aleksander Szebesczyk występował jako solista z orkiestrami: Filharmonii Narodowej, Sinfonia Varsovia, Concerto Avenna, Nowej Orkiestry Kameralnej, Filharmonii Świętokrzyskiej i Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie wykonując koncerty Forstera, Mozarta, Haydna, Straussa i Schumana. Prowadzi także ożywioną działalność jako muzyk kameralista. Od początku jego założenia w roku 1990 jest członkiem Kwintetu Blaszanego Filharmonii Narodowej.

Jest także jurorem ogólnopolskich konkursów waltorniowych i prowadzi kursy mistrzowskie dla młodych waltornistów. Szczególne miejsce w dorobku Aleksandra Szebesczyka ma nagranie płyty „Qattrocorno”, na której w nowatorski sposób zarejestrował samodzielnie wszystkie głosy kwartetu waltorniowego.

Aleksander Szebesczyk jest zawodowo związany z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina od roku 1990, kiedy będąc jeszcze studentem rozpoczął pracę jako asystent w klasie waltorni prof. Jana Jeżewskiego. W roku 2009 po przeprowadzeniu przewodu habilitacyjnego uzyskał tytuł doktora habilitowanego i stanowisko adiunkta.

Więcej na stronie własnej www.alecorno.pl


ostatnia modyfikacja: 30/01/2019

Windows Lizenz Windows 10 Lizenz Office 2019 Lizenz Kaufen Office 365 kaufen Windows 10 Home kaufen Office 2016 kaufen lisans satın al office 2019 satın al follower kaufen instagram follower kaufen porno