dr Andrzej Artymowicz

Doktor sztuki w dziedzinie sztuk muzycznych, dyscyplinie artystycznej reżyseria dźwięku. Absolwent Wydziału Reżyserii Dźwięku Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Od końca lat 80. pionier technologii komputerowej postprodukcji dźwięku w Polsce.

W latach 90. pracował w pierwszym komputerowym studiu dźwiękowym w TVP S.A. Jest autorem dźwięku do ok. 300 filmów telewizyjnych. Specjalizuje się w finalnym kreatywnym procesie kreacji warstwy dźwięku do telewizyjnych i kinowych filmów fabularnych z wykorzystaniem systemów dźwięku przestrzennego (np. Dolby Digital 5.1/EX, DTS i innych). Od 2000 roku obejmuje bardzo nowoczesne cyfrowe studio filmowe Dolby Digital/THX ,,Big Blue” w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie, gdzie jest autorem dźwięku do ok. 100 finalnych zgrań kinowych filmów fabularnych, współpracując z czołówką polskich reżyserów filmowych.

Wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Aktualnie pracuje z użyciem najnowszych immersywnych technik dźwięku 3D, wykorzystywanych m.in. w interaktywnych zastosowaniach multimedialnych, takich jak: wirtualnej (VR) i wzmocnionej (AR) rzeczywistości. Autor licznych warsztatów i seminariów wygłoszonych w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz na międzynarodowych konferencjach i sympozjach.

Członek Polskiej Akademii Filmowej (PAF), Stowarzyszenia Filmowców Polskich (SFP).

Filmografia Andrzeja Artymowicza
Strona internetowa Andrzeja Artymowicza


ostatnia modyfikacja: 11/10/2017

Windows Lizenz Windows 10 Lizenz Office 2019 Lizenz Kaufen Office 365 kaufen Windows 10 Home kaufen Office 2016 kaufen lisans satın al office 2019 satın al follower kaufen instagram follower kaufen porno