ad. dr Andrzej Morawiec

Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej (1986) w Bytomiu oraz Leningradzkiego Instytutu Kultury na Wydziale Choreografii i Pedagogiki Baletu (1990). Tańczył w zespole baletu Państwowej Opery Śląskiej (1990-1991) i Śląskim Teatrze Tańca (1991-1994) w Bytomiu, gdzie jednocześnie zajmował się asystenturą i repetycją prac choreografów zagranicznych.

Występował gościnnie w gdańskim Teatrze Tańca i Kieleckim Teatrze Tańca. Był instruktorem i choreografem Sekcji Akrobatyki Sportowej AZS AWF w Katowicach i wykładowcą Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Pedagog tańca klasycznego i współczesnego oraz twórca licznych prac choreograficznych dla Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu, prezentowanych w kraju i za granicą. Tam też założył Tom Bombadil Dance Company, a choreografia „Loa” w wykonaniu tego zespołu zdobyła wyróżnienie II Gdańskich Debiutów Młodych Choreografów w 1997 roku.

Od września 2001 roku nauczyciel tańca współczesnego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Gdańsku. Od 2002 roku wykładowca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Współtworzył „Trójmiejską Korporację Tańca” zrzeszającą najlepszych tancerzy związanych z Trójmiastem, w ramach, której realizował się głównie jako tancerz solowy.

Osiągnięcia dydaktyczne:

Dokonania artystyczne:

Nagrody i wyróżnienia: I miejsce w I Krajowym Konkursie Promocji Artystycznych w kategorii Taniec – Łódź 2000 (Nagroda Pegaza); II nagroda na II Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Estradowej w kategorii Ruch sceniczny za choreografię Co mi w duszy gra, Warszawa 2001; Nagroda Indywidualna II stopnia, za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce – 2005 (Dyrektor CEA); Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Zasłużony dla Kultury Polskiej, Warszawa 2014.


ostatnia modyfikacja: 30/01/2019

Windows Lizenz Windows 10 Lizenz Office 2019 Lizenz Kaufen Office 365 kaufen Windows 10 Home kaufen Office 2016 kaufen lisans satın al office 2019 satın al follower kaufen instagram follower kaufen porno