ad. dr Anna Krzysztofik-Buczyńska

Ukończyła z wyróżnieniem: PSM I st. im. I.J. Paderewskiego w Tarnowskich Górach w klasie fortepianu H. Gacki-Krzysztofik, OSM I i II st. w Bytomiu w klasie M. Zegalskiej oraz studia magisterskie i podyplomowe na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Białymstoku w klasie prof. J. Kadłubiskiego.

Jako pianistka brała udział w wielu konkursach i przesłuchaniach, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Swoje umiejętności pianistyczne doskonaliła pod kierunkiem: A. Orłowieckiego (Rosja), J. Rose’a (USA), A. Jasińskiego, C. Stańczyka, M. Catanii (Włochy), M. O’Rourke (Irlandia), J. Banowetza (USA), A. Wodnickiego (USA) oraz Duo Pepicelli (Włochy). Naukę gry na klawesynie rozpoczęła w AMFC w Białymstoku pod kierunkiem P. Wilczyńskiego, a następnie u E. Adamczyk. W 2008 roku ukończyła z wyróżnieniem jednolite studia magisterskie na UMFC (wydział zamiejscowy w Białymstoku) w klasie klawesynu L. Stawarz.

Wystąpiła z recitalem klawesynowym w kościele św. Krzyża w Warszawie (2006). Jako solistka wzięła udział w Forum Muzyki Dawnej w AMFC w Warszawie (2006), a także w 12 Dniach Bachowskich w Akademii Muzycznej w Krakowie (2007).  Jest współzałożycielką Zespołu Muzyki Dawnej CONSORT 415, z którym występuje jako solistka i kameralistka, wykonując partie basso continuo na klawesynie i pozytywie. Jako muzyk orkiestrowy pracuje w Orkiestrze Symfonicznej Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, realizując tam partie fortepianu, czelesty i organów. Brała udział w koncercie Filharmoników w Petersburgu w Soborze Smolnym w roku 2006, a także w tournée koncertowym w Szwecji (Sztokholm-Göteborg) w roku 2009. Jako korepetytor pracowała w OIFP-ECS w Białymstoku przy realizacji oper S. Moniuszki „Straszny Dwór”, G.Ph. Telemanna „Pimpinone”, a także musicali Ch. Williamsa „Korczak”, A.L. Webera „Upiór w operze”. Dzięki grze na kilku instrumentach wykonuje muzykę od XVI-wiecznej do współczesnej.

Jest wykładowcą (pianistką i klawesynistką) na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym UMFC w Białymstoku.


ostatnia modyfikacja: 30/01/2019

Windows Lizenz Windows 10 Lizenz Office 2019 Lizenz Kaufen Office 365 kaufen Windows 10 Home kaufen Office 2016 kaufen lisans satın al office 2019 satın al follower kaufen instagram follower kaufen porno