ad. dr hab. Beata Szebesczyk

Beata Szebesczyk, pianistka, kameralistka. Absolwentka warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w klasie fortepianu prof. Jerzego Romaniuka i klasie kameralistyki fortepianowej prof. Mai Nosowskiej.

Umiejętności pianistyczne i kameralne doskonaliła na kursach mistrzowskich w Wiedniu u prof. Elly Ameling, w Dusznikach Zdroju u prof. Ryszarda Baksta, w Weimarze u prof. Bernarda Ringeissena, w Warszawie u prof. Edith Picht-Axenfeld oraz w Bayreuth. Z zamiłowania współpracuje głównie z wokalistami. Jej podopieczni zdobywali główne nagrody na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych (m.in. Międzynarodowy Konkurs im. S. Moniuszki, Konkurs im. Adama Didura w Bytomiu, Konkurs Wokalny Duszniki-Zdrój, Międzynarodowy Konkurs Mozartowski w Pradze, Gianni Bergamo Classic Music Award 2011 w Szwajcarii).

Zdobyła wiele nagród specjalnych dla pianisty na konkursach wokalnych:

Koncertowała na Międzynarodowych Festiwalach Chopinowskich w Mariańskich Łaźniach, w Dusznikach-Zdroju, na Festiwalu Bedricha Smetany w Nowem Meste, Festiwalu Drei Klang w Dreźnie, Frienship Art Festival w Korei, na Jubileuszu Merseyside Polonia w Philharmonic Hall Liverpool, w wielu miastach w kraju i za granicą.

Nagrywała dla radia i telewizji. Płyta ,,Pieśni” Stanisława Moryto, którą nagrała z Anetą Łukaszewicz w 2008 roku otrzymała nominację do ,,Fryderyka”.

Jako pianistka współpracowała w Teatrem Wielkim – Operą Narodową w programie kształcenia młodych talentów. Współpracuje z wieloma wybitnymi śpiewakami i instrumentalistami.

Doktorat na temat ,,Inspiracja polską muzyką ludową w twórczości kompozytorów współczesnych na przykładzie Pieśni zielonych Tadeusza Szeligowskiego, Piosenek ludowych Edwarda Pałłasza oraz Siedmiu pieśni kurpiowskich Stanisława Moryto” obroniła w 2011 roku.

Prowadziła masterclass na Anton Bruckner Privatuniversität w Linzu, oraz w Conservatorio Alfredo Casella w L’Aquili. Współorganizowała 1 Ogólnopolski Konkurs Duetów z Fortepianem w lutym 2012 roku. Zorganizowała konferencję naukową pt. „Wpływ nauk psychologicznych i treningu mentalnego oraz wiedzy z zakresu fizjologii w rozwój indywidualny muzyków oraz pracę w zespołach kameralnych” w grudniu 2013 roku.

Dr Beata Szebesczyk jest adiunktem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, a także wykładowcą Międzywydziałowego Podyplomowego Studium Pieśni macierzystej uczelni.


ostatnia modyfikacja: 30/01/2019

Windows Lizenz Windows 10 Lizenz Office 2019 Lizenz Kaufen Office 365 kaufen Windows 10 Home kaufen Office 2016 kaufen lisans satın al office 2019 satın al follower kaufen instagram follower kaufen porno