prof. dr hab. Cezary Szyfman

baryton, jest absolwentem Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, gdzie studiował u prof. Michała Szopskiego i prof. Kazimierza Pustelaka. Po zakończeniu studiów doskonalił swój warsztat muzyczno-wokalny pod opieką prof. Piotra Kusiewicza.

Od roku 1984 współpracuje z większością polskich zespołów kameralnych, specjalizujących się w wykonawstwie muzyki dawnej (IL Canto, Bornus Consort, Ars Nova, Il Tempo, Camerata Cracovia, Concerto Polacco), z którymi dokonał wielu nagrań radiowych i telewizyjnych. Część z nich została wydana na ponad dwudziestu – jak dotąd – płytach kompaktowych.

Na swoim koncie, oprócz spektakli teatralnych, artysta ma także udział we wszystkich najważniejszych festiwalach krajowych i wielu zagranicznych m.in. Scotish Early Music Festiwal, Holland Festiwal, Schleswick-Holstein Musik Festiwal. Koncertował też w wielu krajach Europy, Azji, Afryki oraz w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Wraz z kwintetem wokalnym „II Canto” jest laureatem licznych nagród zdobytych na międzynarodowych konkursach: w Tampere (Finlandia), w Arezzo i Gorizji (Włochy).

W latach 1993-1995 uczestniczył w organizowanych w Niemczech, mistrzowskich kursach wokalnych prowadzonych przez słynny, brytyjski zespół The King’s Singers.

Jest także współlaureatem „Fryderyka 96” – kategoria Muzyka Dawna (Ars Nova – Il Canto – Psalmy) – nagrody przyznawanej przez Akademię Fonograficzną za najwybitniejsze osiągnięcia fonograficzne roku.

Obok muzyki średniowiecza, renesansu czy baroku znaczące miejsce w jego repertuarze zajmuje pieśniarska twórczość romantyków, zarówno polskich jak i obcych.

Od wielu lat Cezary Szyfman prowadzi również ożywioną działalność pedagogiczną. Jest profesorem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie – Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku oraz adiunktem II stopnia Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. W roku akademickim 2002/2003 pracował jako visiting professor w Keimyung University – F. Chopin Academy of Music w Daegu (Korea Południowa). Ponadto stale zapraszany jest do prowadzenia warsztatów twórczych, wykładów i seminariów poświęconych muzyce dawnej oraz szeroko rozumianej pracy nad głosem.


ostatnia modyfikacja: 15/10/2018

Windows Lizenz Windows 10 Lizenz Office 2019 Lizenz Kaufen Office 365 kaufen Windows 10 Home kaufen Office 2016 kaufen lisans satın al office 2019 satın al follower kaufen instagram follower kaufen porno