ad. dr hab. Edward Sielicki

Edward Sielicki – kompozytor i pedagog. Jest synem znanego kompozytora Ryszarda Sielickiego, absolwenta Konserwatorium Moskiewskiego, ucznia Dymitra Szostakowicza. Studiował pod kierunkiem Andrzeja Dobrowolskiego i Włodzimierza Kotońskiego w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Ton’a de Leeuw w Sweelinck Conservatorium w Amsterdamie. Uczestniczył ponadto w Międzynarodowych Warsztatach Kompozytorskich w Amsterdamie (1984, 1988), w Kursach Wakacyjnych w Darmstadcie (1986) i w Awinionie (1991) oraz kilku kursach i warsztatach muzycznych w Polsce. Jest laureatem m.in. Konkursu Młodych ZKP oraz Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego w Genewie i Międzynarodowego Konkursu Muzyki Elektroakustycznej w Bourges. Szereg jego dzieł zarejestrowanych zostało archiwalnie w Polskim Radiu i na płytach. Był wielokrotnym stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Od 1982 do 2006 roku związany był ze średnim szkolnictwem muzycznym. Od roku 1987 wykłada w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina. W grudniu 2007 r. uzyskał habilitację w dziedzinie sztuki muzycznej. W latach 1992-93 wykładał na Letnim Uniwersytecie w Marly-le-Roi pod Paryżem, a w 2001 i 2003 oraz 2005-06 roku prowadził klasę kompozycji na Uniwersytecie Keimyung w Daegu w Korei Południowej. Prowadził też szereg wykładów otwartych na różnych uczelniach krajowych i zagranicznych. Prowadzi ponadto działalność naukową i popularyzatorską.

Uprawiana przez niego twórczość muzyczna, obejmuje ponad 70 kompozycji symfonicznych, wokalno-instrumentalnych, chóralnych, kameralnych, solowych i elektroakustycznych Jego utwory wykonywane były na czołowych krajowych festiwalach muzycznych oraz za granicą, m.in. w Belgii, Finlandii, Rosji, Kanadzie, Meksyku, Francji, Holandii, USA, Korei Południowej, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Szereg wybitnych wykonawców (m.in. Kwartet Wilanów, Kwartet Royal, Lutosławski Quartet, chóry kameralne – Schola Cantorum Gedanensis i Ars Antiqua, flecistki Elżbieta Gajewska i Hanna Turonek, harfistka Anna Sikorzak-Olek, saksofoniści Alina Mleczko i Cezariusz Gadzina, skrzypaczka Patrycja Piekutowska, oboista Mariusz Pędziałek, klarnecista Krzysztof Zbijowski, holenderski organista Dirk Luijmes, ukraiński pianista József Örmény) ma jego utwory w swoim stałym repertuarze.

W kadencji 2008-2012 pełnił funkcję prodziekana Wydziału Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.


ostatnia modyfikacja: 30/01/2019

Windows Lizenz Windows 10 Lizenz Office 2019 Lizenz Kaufen Office 365 kaufen Windows 10 Home kaufen Office 2016 kaufen lisans satın al office 2019 satın al follower kaufen instagram follower kaufen porno