ad. dr hab. Ewa Skardowska

Ewa Skardowska, doktor habilitowany UMFC, pianistka, absolwentka dyplomowych i podyplomowych studiów pianistycznych w klasach Bronisławy Kawalli i Jana Ekiera. Studiowała także w Peabody Conservatory of Music w Baltimore, USA w klasie Ellen Mack.

Od ukończenia studiów żywo zainteresowana kameralistyką fortepianową; występowała z wieloma instrumentalistami polskimi i zagranicznymi. W 2004 roku, wspólnie z Adamem Zarzyckim  (skrzypce) i Piotrem Hausenplasem (wiolonczela) założyła Varsovia Piano Trio, z którym koncertowała w Polsce i wielu krajach świata: Turcji, Czechach, Egipcie, Wlk.Brytanii, Rumunii, Mołdawii, Finlandii, Bułgarii, Chinach, Irlandii, Gruzji. W składzie tria nagrała dwie płyty CD z muzyką polską: dla DUX/2006 oraz dla Orfeus Music/2013.

Była jurorką V Seattle International Piano Competition (2013). W kręgu jej zainteresowań leży promocja utworów solowych i kameralnych kompozytorów polskich związanych z UMFC, a także za sprawą związku z Piwnicą Artystyczną Kurylewiczów – Andrzeja Kurylewicza.

Pianistka związana jest z Wydziałem Instrumentalnym UMFC. Jest też autorką kilkudziesięciu artykułów popularno-naukowych o muzyce („Twoja Muza”), kilkunastu naukowych, dysertacji „O roli pianisty w dydaktyce instrumentalistów” oraz książki „Relacje w trio fortepianowym” wydanej przez UMFC w 2013 roku. Współtworzy zespół redakcyjny nowo powstającej publikacji wieloautorskiej UMFC.

e-mail: ewaskardowska@op.pl


ostatnia modyfikacja: 30/01/2019

Windows Lizenz Windows 10 Lizenz Office 2019 Lizenz Kaufen Office 365 kaufen Windows 10 Home kaufen Office 2016 kaufen lisans satın al office 2019 satın al follower kaufen instagram follower kaufen porno