dr hab. Joanna Ławrynowicz-Just, prof. UMFC

Joanna Ławrynowicz-Just urodziła się w Warszawie, w rodzinie o wielopokoleniowych tradycjach muzycznych.

Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w czwartym roku życia u Hanny Lachertowej. Ukończyła z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Teresy Manasterskiej. Po studiach kontynuowała naukę u profesor Haliny Czerny-Stefańskiej, aż do chwili śmierci tej legendarnej polskiej pianistki w 2001 roku.

Zdobyła wiele prestiżowych nagród na międzynarodowych konkursach pianistycznych (Berlińskim „Steinway&Sons” w 1990 r.; Chopinowskim w Darmstadt w 1999 r.; Konkursie im. Haliny Czerny-Stefańskiej w Ajigasawa w Japonii w 2000 r.; „Art Livre” w Sao Paulo w Brazylii w 2001 r.).

Jest także laureatką nagrody stypendialnej „Młoda Polska”, przyznawanej przez Narodowe Centrum Kultury.

Od wielu lat prowadzi bardzo aktywną działalność koncertową, jako solistka i kameralistka na całym świecie (w Europie, Azji, obu Amerykach, Nowej Zelandii).

Ma na swoim koncie wiele prestiżowych koncertów zarówno w Polsce, jak i za granicą z towarzyszeniem znakomitych orkiestr i wybitnych dyrygentów.

Jako polska pianistka może poszczycić się ogromną aktywnością fonograficzną. Nagrała dla firmy fonograficznej „Acte Préalable” już ponad 30 albumów płytowych. Są to m.in.: komplet dzieł solowych i kameralnych Fryderyka Chopina (po raz pierwszy w Polsce), wszystkie utwory na skrzypce i fortepian, na fortepian solo i koncert fortepianowy Romualda Twardowskiego; komplet dzieł kameralnych i koncertów fortepianowych Henryka Melcera; utwory na fortepian i dzieła kameralne Władysława Żeleńskiego; komplet dzieł kameralnych Józefa Elsnera; dzieła kameralne Zygmunta Stojowskiego i Emanuela Kani. Większość zarejestrowanych przez artystkę utworów to światowe premiery fonograficzne. Jej płyty są wysoko cenione przez melomanów i krytyków muzycznych oraz zdobywają znakomite recenzje i wyróżnienia w renomowanych magazynach muzycznych na całym świecie.

Pianistka prowadzi seminaria i kursy zarówno w Polsce jak i za granicą, m.in.: w USA (Uniwersytet w Bloomington), Chinach (Konserwatoria w Szanghaju, Guangdong, Daijing), Japonii (Konserwatorium w Kyoto), na Litwie, we Francji (Paryż, konserwatorium Boulogne Billancourt). Była także jurorem podczas wielu konkursów krajowych i międzynarodowych m.in. w Varenna we Włoszech i w Łucku na Ukrainie. Artystka jest także autorką opracowań wykonawczych utworów fortepianowych wydanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne.

Obecnie pianistka prowadzi działalność pedagogiczną na stanowisku profesora nadzwyczajnego w klasie fortepianu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. We wrześniu 2013 roku uzyskała tytuł doktora habilitowanego.

Więcej informacji: www.lawrynowicz.info


ostatnia modyfikacja: 10/09/2018

Windows Lizenz Windows 10 Lizenz Office 2019 Lizenz Kaufen Office 365 kaufen Windows 10 Home kaufen Office 2016 kaufen lisans satın al office 2019 satın al follower kaufen instagram follower kaufen porno