Karina Komendera

Urodziła się w 1987 r. w Bielsku-Białej. Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 5 lat. W 2006 r. ukończyła z wyróżnieniem Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. w Bielsku-Białej w klasie fortepianu prof. Adama Podreza i klasie saksofonu prof. Tomasza Gmyrka. W 2011 r. ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w Białymstoku w klasie fortepianu prof. Pawła Skrzypka, a w 2012 Podyplomowe Studia Managerskie dla Artystów i Twórców Kultury na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Jest laureatką nagród specjalnych i wyróżnień m.in. na VII Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym w Żaganiu, IV Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Haliny Czerny-Stefańskiej w Płocku, VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Ludwika Stefańskiego w Płocku, nagród głównych IV Beskidzkich Warsztatów Pianistycznych oraz IX Międzynarodowych Warsztatów Pianistycznych w Warszawie. Dwukrotnie nagradzana stypendium Prezesa Rady Ministrów, a także Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Wydziału Kultury i Sztuki miasta Bielska-Białej. W latach 2007-2009 została laureatką 3 stypendiów amerykańskiego instytutu pianistycznego w Kalifornii „Gold Country Piano Institute”, pozwalającego na udział w Kursach Mistrzowskich w Nevada City oraz koncerty solowe w USA.

Od 2010 r. zaangażowana w projekt Białostockiego Teatru Lalek, spektakl-recital „Chopin-Impresja”, w którym zadebiutowała jako solistka na scenie Broadway LaMama Theatre (Nowy Jork, USA), koncertując później w Tokio Puk Theatre, Hamamatsu Concert Hall, Yaita Kodomonomori (Japonia), Filharmonii Narodowej w Kurganie (Rosja), Teatrze Wielkim w Poznaniu, Vienna Brut Theatre (Austria), Jassi Theatre (Rumunia). Występowała także podczas Festiwalu Mozartowskiego na Zamku Królewskim w Warszawie, Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, również jako solistka z Bielską Orkiestrą Festiwalową.

Koncertuje także jako kameralistka w kraju i za granicą m.in. na scenach w St. Gallen (Szwajcaria), „Gaetano Zinetti Chamber Music Competition” w Weronie (Włochy), Polish-Norwegian Piano Duo Cultural Bridge w Trondheim  (Norwegia), Międzynarodowych Kursach Interpretacji w Nowym Sączu. Trzykrotnie brała udział w trasach koncertowych Bielsko-Biała Gospel Choir (m.in. Wenecja, Rzym, Como, Latina, Neapol). Od 2007 r. współpracuje z orkiestrą symfoniczną Opery i Filharmonii Podlaskiej, realizując partie instrumentów klawiszowych. Warsztat pianistyczny doskonaliła m.in. u: Grahama Scotta, Thomasa Hechta, Johna Perry’ego, Jorgena Larsena, Kevina Kennera, Anny Maklakiewicz, Andrzeja Artykiewicza, Czesława Stańczyka, Andrzeja Jasińskiego, Stefana Wojtasa, Jerzego Marchwińskiego.

Obecnie jest pianistką Opery i Filharmonii Podlaskiej-Europejskiego Centrum Sztuki i saksofonistką Big-Bandu OIFP-ECS.

Pracuje na stanowisku asystenta w Zakładzie Fortepianu, Klawesynu i Organów Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego UMFC w Białystoku oraz jako nauczyciel fortepianu i kameralistyki w Zespole Szkół Muzycznych Fryderyka Chopina w Warszawie.


ostatnia modyfikacja: 29/01/2014

Windows Lizenz Windows 10 Lizenz Office 2019 Lizenz Kaufen Office 365 kaufen Windows 10 Home kaufen Office 2016 kaufen lisans satın al office 2019 satın al follower kaufen instagram follower kaufen porno