doc. dr hab. Krzysztof Marosek

Naukę gry na organach rozpoczął w klasie mgr Marietty Kruzel w Liceum Muzycznym im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. W 1983 roku otrzymał dyplom ukończenia Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów prof. Józefa Serafina. W roku 1986 studiował w Letniej Akademii dla Organistów w Haarlem (Holandia) pod kierunkiem Daniela Rotha, Piet Kee, Martina Haselböcka.

Brał udział w wielu konkursach organowych w kraju i za granicą, m.in. w Olsztynie – Ogólnopolskie Przesłuchania Uczniów Szkół Średnich (II miejsce), w Gdańsku – Ogólnopolski Konkurs Organowy (wyróżnienie), w Lipsku, Budapeszcie, Pradze, Deventer, St. Albans. Jednocześnie koncertował na najważniejszych festiwalach krajowych, m.in. w Kamieniu Pomorskim, Leżajsku, Słupsku, Szczecinie, Koszalinie, Łodzi, Toruniu, Włocławku, Legnicy, Katowicach, Kazimierzu Dolnym a także za granicą – w Niemczech, Szwecji, Holandii, Anglii.

Od 1982 roku przez wiele lat razem z instrumentalistami Filharmonii Narodowej w Warszawie współtworzył zespół kameralny: dwoje skrzypiec i basso continuo. Zespół występował na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych.

Od 1983 roku nawiązał stałą współpracę z Warszawską Operą Kameralną. Brał udział w koncertach w kraju i za granicą, m.in. w Niemczech, Austrii, Francji, Libanie, Rosji, we Włoszech. Grał koncerty solowe, kameralne, oratoryjne, wykonywał partie organowe basso continuo w operach barokowych, pasjach, oratoriach, kantatach, towarzysząc solistom, chórom, orkiestrom; m.in. w ramach odbywającego się od wielu lat Festiwalu Mozartowskiego, Festiwalu Ad hymnos ad cantus Muzyki Staropolskiej w Zabytkach Warszawy (wiele prawykonań), Festiwalu Oper Barokowych, Festiwalu Claudia Monteverdiego. W 1988 roku razem z zespołem Warszawskiej Opery Kameralnej wziął udział w prawykonaniu Pasji Giovaniego Paisiella na Międzynarodowym Festiwalu MIDEM w Cannes, co było połączone z promocją nagrania tego dzieła.

Koncertował również na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej ,,Warszawska Jesień” (M. Kagel, Z. Penherski), a od kilku lat bierze udział w prawykonaniach przedstawień oper kameralnych XX i XXI wieku (B. Britten, V. Ullmann, J. Koffler, E. Pałłasz).

Równocześnie występował z wieloma zespołami filharmonicznymi, m.in. Filharmonii Narodowej, Śląskiej, Łódzkiej, Kaliskiej pod batutą tak znanych dyrygentów jak Antoni Wit, Kazimierz Kord, Tadeusz Strugała.

Dwukrotnie koncertował na Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach – w 2010 roku, jubileuszowym Roku Chopinowskim podczas mszy rocznicowej za duszę śp. Fryderyka Chopina w Kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła oraz w 2013 roku w części solowej i kameralnej wspólnie z maestro Krzysztofem Jakowiczem.

W grudniu 2013 roku w Teatrze Wielkim w Warszawie pod kierunkiem Valery’ego Gergieva wziął udział w premierze nowej inscenizacji Jolanty Piotra Czajkowskiego i Zamku Sinobrodego Béli Bartóka w reżyserii Mariusza Trelińskiego.

Koncertował w kraju i za granicą z zespołem instrumentów dawnych Musicae Antiquae Collegium Varsoviense pod kierunkiem Władysława Kłosiewicza.

Dokonał też nagrań solowych, kameralnych, orkiestrowych, chóralnych. W ostatnich latach gra koncerty z jednym z najwybitniejszych polskich skrzypków Krzysztofem Jakowiczem.

Od 2012 roku jest członkiem Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego.

Od 1984 roku jest pedagogiem warszawskiej uczelni muzycznej, a we wrześniu 2014 roku otrzymał tytuł doktora habilitowanego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie obecnie pozostaje na stanowisku docenta.


ostatnia modyfikacja: 05/06/2019

Windows Lizenz Windows 10 Lizenz Office 2019 Lizenz Kaufen Office 365 kaufen Windows 10 Home kaufen Office 2016 kaufen lisans satın al office 2019 satın al follower kaufen instagram follower kaufen porno