prof. UMFC dr hab. Maciej Piotrowski

Działalność koncertową rozpoczął jeszcze podczas studiów (pod kierunkiem prof. M. Trombini-Kazuro i prof. B. Hesse-Bukowskiej) w warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina (dyplom z wyróżnieniem w 1982 roku).

Występował w wielu miastach Polski, a także w Bułgarii, na Węgrzech, w Czechach, w Słowacji, na Litwie, w Niemczech, w Austrii, we Francji, we Włoszech, w Hiszpanii, w Finlandii, w Szwecji, w Rosji, w Japonii, w Meksyku, w USA, Kanadzie i Australii.

Brał udział w wielu festiwalach muzycznych, m.in. w Dusznikach Zdrój, Słupsku, Antoninie, Busku-Zdroju, Gaming (Austria), Toledo (Hiszpania). Wielokrotnie występował z Barbarą Hesse-Bukowską, prezentując kompozycje na 2 fortepiany solo i z orkiestrą; towarzyszył w koncertach amerykańskiej mezzosopranistce Kimball Wheeler; występował też z Kwartetem Varsovia i NIH Chamber Players, a także z flecistami: Juliusem Bakerem, Thomasem Prevostem i Grzegorzem Cimoszko oraz oboistą Stanisławem Malikowskim.

Od kilku lat występuje w duecie ze znakomitym wiolonczelistą Wojciechem Walaskiem (m.in. w Polsce, Austrii, Hiszpanii, Niemczech, Bułgarii, Francji).

Dla Polskiego Radia i Telewizji, a także rozgłośni radiowych w Bułgarii i Meksyku, nagrał utwory Bacha, Mozarta, Chopina, Szymanowskiego, Rachmaninowa, Prokofiewa i Ravela.

Od 1985 roku jest wykładowcą w macierzystej uczelni (fortepian oraz kameralistyka fortepianowa), a także prowadzi kursy mistrzowskie w Japonii, Brazylii, Australii i USA.

Był jurorem konkursów pianistycznych w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Tajlandii, Francji i Kanadzie.

W roku 2012 został wybrany na prodziekana Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w kadencji 2012-2016.


ostatnia modyfikacja: 14/10/2014

Windows Lizenz Windows 10 Lizenz Office 2019 Lizenz Kaufen Office 365 kaufen Windows 10 Home kaufen Office 2016 kaufen lisans satın al office 2019 satın al follower kaufen instagram follower kaufen porno