ad. dr hab Magdalena Idzik

Magdalena Idzik – mezzosopran. Jest absolwentką warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina. Studia kontynuowała w Mediolanie pod kierunkiem Vittorio Terranovy i Londynie u Joy Mammen. Otrzymała stypendium Promocja Talentu przyznawane przez Fundację Ewy Czeszejko-Sochackiej. W 2001 roku ukończyła we Włoszech Akademię Rossyniowską pod kierunkiem znakomitego dyrygenta Alberta Zeddy.

Debiutowała na deskach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w spektaklu Śpiewnik domowy Stanisława Moniuszki w reżyserii Marii Fołtyn. Od tamtej pory w repertuarze artystki znalazły się partie mezzosopranowe w takich operach jak: Eugeniusz Oniegin Piotr Czajkowskiego (Olga), Jaś i Małgosia Engelberta Humperdincka (Jaś), Straszny dwór S. Moniuszki (Jadwiga), Wesele Figara Wolfganga Amadeusza Mozarta (Cherubin), Janek Władysława Żeleńskiego (Marynka), La rondine (Suzy) i Madame Butterfly Giacomo Pucciniego (Kate) oraz Podróż do Reims (Maddalena) Gioacchina Rossiniego. Śpiewała także Maddalenę w Podróży do Reims w Pesaro na zaproszenie Rossini Opera Festival. Z zespołem Opery Narodowej uczestniczyła w występach gościnnych na Cyprze, w Japonii i Hiszpanii. Wśród ostatnich sukcesów śpiewaczki na scenie warszawskiej znalazły się premierowe wykonania w: Czarodziejskim flecie W.A. Mozarta (II Dama) oraz wodewilu Zabobon, czyli Krakowiacy i Górale Karola Kurpińskiego (Zosia), a także w prapremierze Magicznego Doremika Marty Ptaszyńskiej (partia tytułowa) i Łucji z Lammermooru Gaetano Donizettiego (Alicja). Bogaty jest również repertuar oratoryjno-kantatowy i pieśniarski artystki, który z powodzeniem wykonuje na estradach filharmonicznych w kraju i za granicą. Oklaskiwała ją publiczność sal koncertowych w Amsterdamie, Brukseli, Kolonii, Luksemburgu, Paryżu, Walencji, Nowym Jorku, Toronto i Tokio.  Ważnym wydarzeniem w karierze śpiewaczki był udział w wykonaniu Reuiem Mozarta podczas uroczystego koncertu dla królowej belgijskiej Fabioli w 5. rocznicę śmierci króla Baudouina. Wystąpiła w słynnym koncercie galowym Andrei Bocellego w łódzkim Teatrze Wielkim. Wzięła także udział w koncercie poświęconym pamięci Giuseppe Sinopoliego (Piza) oraz w uroczystej gali Gwiazdy dla Europy pod batutą argentyńskiego tenora i dyrygenta José Cury.

Magdalena Idzik jest zatrudniona na stanowisku adiunkta w Katedrze Wokalistyki UMFC.


ostatnia modyfikacja: 23/05/2019

Windows Lizenz Windows 10 Lizenz Office 2019 Lizenz Kaufen Office 365 kaufen Windows 10 Home kaufen Office 2016 kaufen lisans satın al office 2019 satın al follower kaufen instagram follower kaufen porno