ad. dr hab. Marek Żwirdowski

Grę na puzonie studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Romana Siwka i dyplom tej uczelni uzyskał w 1990 roku. Jest laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kameralnych w Bydgoszczy w 1989 roku oraz zdobywcą wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Gry na Instrumentach Dętych Blaszanych w Gdańsku w 1990 roku.

Pracę zawodową rozpoczął w 1989 roku w Orkiestrze Polskiego Radia i Telewizji w Warszawie. Od 1993 roku jest muzykiem orkiestry Sinfonia Varsovia, z którą koncertował w większości państw Europy oraz Azji i USA. Z orkiestrą tą dokonał także licznych nagrań płytowych – ok. 100 płyt CD z muzyką klasyczną, współczesną, filmową, operową, operetkową dla tak renomowanych wytwórni jak: Deutsche Grammophon, Decca, Sony, EMI, Virgin Classic, Naxos,Warner Classics i in.

Pracując w Sinfonii Varsovii zetknął się ze światowej sławy dyrygentami i solistami (Y. Menuhin, K. Penderecki, M. Rostropowicz, P. McCreesh, M. Minkowski, L. Maazel, Ch. Dutoit, G. Nowak, J. Krenz, T. Wojciechowski, J. Kaspszyk, J. Maksymiuk, J. Semkow, A.S. Mutter, N. Kennedy, P. Domingo, M. Argerich, M. Vengerov, B. Berezovsky, S. Nakariakow, P. Anderszewski, R. Blechacz, K.A. Kulka i in.).

Od wielu lat koncertuje jako solista i ma na swoim koncie liczne recitale solowe oraz koncerty z orkiestrą symfoniczną i dętą. Wśród utworów wykonywanych z orkiestrami znalazły się koncerty takich kompozytorów jak: W. Błażewicz, F. David, G.F. Haendel, J. Koetsier, L.-E. Larsson, M. Małecki, K. Serocki, N. Rimski-Korsakow.

Równocześnie działa jako kameralista – jest założycielem i liderem Warszawskiego Kwartetu Puzonowego, z którym występował podczas wielu festiwali w Polsce. Wykonuje także muzykę dawną na puzonie barokowym. Współpracował z zespołem Collegio Antico, La Tempesta oraz Ars Cantus, z którymi koncertował i dokonał nagrań płytowych.

W 1991 roku rozpoczął działalność pedagogiczną i jest obecnie adiunktem ze stopniem doktora habilitowanego w klasie puzonu Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Za swoją działalność w 2014 roku został uhonorowany odznaczeniem ,,Zasłużony dla Warszawy”.


ostatnia modyfikacja: 30/01/2019

Windows Lizenz Windows 10 Lizenz Office 2019 Lizenz Kaufen Office 365 kaufen Windows 10 Home kaufen Office 2016 kaufen lisans satın al office 2019 satın al follower kaufen instagram follower kaufen porno