prof. dr hab. Bożena Violetta Bielecka

Profesor sztuk muzycznych UMFC Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku. Jest absolwentką PSM I st. i II st. w Białymstoku, klasy fortepianu profesor Z. Frankiewicz oraz Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (studia z wyróżnieniem w klasie prof. Ryszarda Zimaka i prof. Józefa Boka).

Prowadzi zespoły: Chór Żeński Zespołu Szkół Muzycznych ,,Schola Cantorum Bialostociensis” i Białostocki Chór Kameralny ,,Cantica Cantamus”.

W latach 1999-2005 była kierownikiem Zakładu Dyrygentury Chóralnej AMFC Filii w Białymstoku (obecnie Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku). Zainicjowała oraz zorganizowała trzy Konkursy Młodych Chórmistrzów w AMFC Filii w Białymstoku.

W latach 1995-1999 pracowała w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

W latach 1995-1997 była konsultantem wokalnym Chóru Operowego Teatru Narodowego w Warszawie.

Jest wykładowcą klasy śpiewu w Zespole Szkół Muzycznych im. I. J. Paderewskiego w Białymstoku. Od roku 1998 jest prezesem Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Chóralnej ,,Cantica Cantamus” oraz organizatorem Międzynarodowych Warsztatów Młodzieży Polskiej i Polonijnej. Od 2000 jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Podlaskiego Festiwalu ,,Łapskie Te Deum”.

Uczestniczy jako członek jury na festiwalach i konkursach chóralnych w kraju i za granicą.

W kadencji 2008-2012 sprawowała funkcję prodziekana Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.


ostatnia modyfikacja: 29/03/2019

Windows Lizenz Windows 10 Lizenz Office 2019 Lizenz Kaufen Office 365 kaufen Windows 10 Home kaufen Office 2016 kaufen lisans satın al office 2019 satın al follower kaufen instagram follower kaufen porno