dr hab. Włodzimierz Promiński, prof. UMFC

Urodził się w Opolu w 1958 roku. Tam ukończył z wyróżnieniem podstawową i średnią szkołę muzyczną w klasie skrzypiec Karola Reimana. Studiował w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina) pod kierunkiem Franciszka Jurysa. Uczelnię tę ukończył w 1983 roku, otrzymując dyplom z wyróżnieniem.

Brał udział w licznych kursach mistrzowskich, m.in. u Olega Krysy, Zachara Brona, Roberta Mastersa, Vladimira Avramowa. Po ukończeniu studiów w Warszawie, kontynuował naukę w dziedzinie muzyki kameralnej w Hochschule für Musik w Kolonii w klasie prowadzonej przez Amadeus Quartet, potem w Berlinie pod kierunkiem prof. Eberharda Feltza i w Detmold w Hochschule für Musik u prof. Ernsta Mayer-Schierninga.

W 1984 roku założył KWARTET CAMERATA i jest jego I skrzypkiem.

Jako kameralista jest laureatem kilku międzynarodowych konkursów muzycznych m.in. w Tokio (1989), w Monachium (1990) oraz w Paryżu (1990, I nagroda). Występy z zespołem w znanych ośrodkach muzycznych Europy, Azji, USA i Japonii, udział w festiwalach międzynarodowych oraz nagrania płytowe spotkały się z dużym uznaniem krytyki w takich pismach, jak: Frankfurter Allgemeine Zeitung, Le Monde de la Musique, Le Soir, czy The Strad.

Za swą działalność otrzymał w 1991 roku Nagrodę Artystyczną Młodych im. St. Wyspiańskiego. Nagrania płytowe, jakich wraz z Kwartetem Camerata dokonał dla wytwórni fonograficznych w Belgii, Niemczech i Polsce przyniosły mu szereg wyróżnień, wśród nich tytuł Płyty Roku 1995 polskiego miesięcznika ,,Studio” (nagranie kwartetów Schuberta dla firmy DUX) i Diapason d’Or (1994) za muzykę kameralną Gillaume Lekeu nagraną w firmie Ricercar.

Wraz z zespołem był sześciokrotnie nominowany do nagrody ,,Fryderyk”, a w 1999 roku zdobył to trofeum. W 2004 roku otrzymał z rąk Ministra Kultury odznaczenie „Zasłużony działacz kultury”.

Od grudnia 2008 zatrudniony jest na stanowisku profesora nadzwyczajnego na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w Białymstoku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. W latach 2004-2008 pełnił funkcję prodziekana Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku. W kadencji 2008-2012 został wybrany dziekanem tego wydziału.

Od 1994 roku prowadzi kursy mistrzowskie dla kwartetów smyczkowych w Gorlicach. Jest członkiem Prezydium Rady Akademii Fonograficznej i pełnomocnikiem ds. koncertowych rektora Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz prezesem Polskiego Towarzystwa Muzyki Kameralnej.

e mail: kwartet@camerata.art.pl


ostatnia modyfikacja: 10/09/2018

Windows Lizenz Windows 10 Lizenz Office 2019 Lizenz Kaufen Office 365 kaufen Windows 10 Home kaufen Office 2016 kaufen lisans satın al office 2019 satın al follower kaufen instagram follower kaufen porno