Wojciech Kaleta

Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina, którą ukończył z wyróżnieniem w 1985 roku ze specjalnością dyrygentura chóralna. Związany z macierzystą już ponad 30 lat.

Kompozytor kilkudziesięciu piosenek dla dzieci i młodzieży (wydawnictwa: WSiP, Didasco, Triangel, Nowa Era). Kierownictwo muzyczne w spektaklach teatrów: Powszechnego, Współczesnego, Nowego, Rampa, Ateneum. Wieloletni pianista-akompaniator w recitalach Mariana Opani, Artura Barcisia, Joanny Rawik i Joanny Szczepkowskiej. Kompozytor muzyki do spektakli teatralnych i widowisk telewizyjnych.

W latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku kilkanaście lat pracował w programie telewizyjnym „Domowe Przedszkole”, jako pianista i kompozytor. Przez ponad 10 lat był członkiem Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego, z którym koncertował w wielu miastach Polski i całej Europy, pełniąc funkcję akompaniatora i prezesa zarządu chóralnego. Wojciech Kaleta przez ponad 10 lat rokrocznie komponował świąteczną piosenkę o karpiu na potrzeby radiowej Trójki do charytatywnej akcji ,,Pocztówka do Świętego Mikołaja”.

Od 1998 roku stale współpracuje z big bandem Zbigniewa Górnego biorąc udział w wielkich produkcjach dla Telewizji Polskiej: ,,Gala Piosenki Biesiadnej” (część 1, 2 oraz Poprawiny), cykl programów „Co nam w duszy gra”, gala operowa i operetkowa „Kraina Uśmiechu”, ,,Biesiada bez granic” z największymi hitami muzyki światowej, oraz ,,Gala Piosenki Familijnej”.

Od 20 lat jest członkiem formacji ,,Tercet czyli Kwartet” (Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski, Robert Rozmus). Zespół wielokrotnie koncertował w USA (Nowy York, Chicago, Orlando, Floryda), Kanadzie (Montreal, Toronto, Calgary ,Vancouver, Edmonton), Australii (Melbourne, Sydney, Perth, Adelajda, Brisbane), Londynie, Paryżu, Kolonii, Hamburgu, Wiedniu, Salzburgu. Obecnie jest improwizującym pianistą w cotygodniowym programie telewizyjnym „I kto to mówi”.

Wojciech Kaleta jest zatrudniony w UMFC na stanowisku starszego wykładowcy i prowadzi zajęcia z improwizacji fortepianowej.


ostatnia modyfikacja: 19/03/2014

Windows Lizenz Windows 10 Lizenz Office 2019 Lizenz Kaufen Office 365 kaufen Windows 10 Home kaufen Office 2016 kaufen lisans satın al office 2019 satın al follower kaufen instagram follower kaufen porno